Najpredávanješie produkty

Informácie

Zobrazené produkty

Kakaové bôby BIO /50g/ Zväčšiť

Kakaové bôby BIO /50g/

Nové

Nepražené kakaové bôby celé sú zdravou pochúťkou bohatou na antioxidanty.

Viac detailov

1,30 €

Detaily

Kakao ste možno ešte nikdy nekonzumovali v takto prirodzenej forme. Obvykle sa k nám totiž dostane až po dlhej ceste, kedy prejde tepelnou úpravou až pri 150°C, mletím, celým procesom výroby čokolády. Nakoniec jete čokoládu z fialového obalu, ktorá má síce lákavú reklamu, ale so skutočným a zdravým kakaom toho veľa spoločného nemá. Vysoký obsah cukru a mlieka je to, čo robí z čokolády nezdravú pochúťku. Vyskúšajte kakao, ktoré Indiáni nazývajú aj pokrmom bohov, v jeho čistej podobe.

Kakao sa vo všeobecnosti považuje za bohatý zdroj antioxidantov ako sú prokyanidíny a flavonoidy. Tým sú pripisované omladzujúce účinky. Epikatechín obsiahnutý v kakau má podľa výskumov rôznorodé pozitívne účinky na ľudské zdravie. Množstvo antioxidantov sa klasifikuje tzv. ORAC jednotkami – kakao ich obsahuje viac než 500 (napr. u nás na antioxidanty bohaté čučoriedky obsahujú cca 50 ORAC).

O kakau je známe, že má aj povzbudzujúce účinky. Tie spôsobuje látka s názvom teobromín, ktorý má jemný, dlhotrvajúci stimulačný účinok na organizmus, používa sa aj v medicíne ako diuretikum, vazodilatans a srdcové stimulans. Teobromín v kakau nie je pre ľudí toxický ani pri konzumácii veľkého množstva. Teobromínu vďačí kakao aj za svoju horkú chuť.

Kakao obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 6, ktoré sú však v čokoládach pražením znehodnotené na zdraviu škodlivé transmastné kyseliny.

Kakao rovnako obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Je zdrojom horčíkaželeza, síry, chrómu, mangánu, zinku a medi.

Hodnotenia

Žiadne komentáre.

Napísať hodnotenie

Kakaové bôby BIO /50g/

Kakaové bôby BIO /50g/

Nepražené kakaové bôby celé sú zdravou pochúťkou bohatou na antioxidanty.

Napísať hodnotenie

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj:

30 other products in the same category: