Najpredávanješie produkty

Informácie

Zobrazené produkty

Rakytníkový olej 100% Zväčšiť

Rakytníkový olej 100%

Nové

Rakytník poskytuje živiny, ktoré podporujú cirkulačný systém. Pomáha pri liečbe ochorení srdca, žalúdka, čriev, prechladnutí a vyčerpanosti. Podporuje hojenie rán, popálenín, ekzémov a radiačných poranení.

Viac detailov

16,90 €

Detaily

Rakytník rešetliakovitý patrí medzi rastliny s najväčšou výživovou hodnotou na svete. Keď sledujeme zoznam látok, ktoré sa nachádzajú v jeho plodoch a listoch, ako by sme čítali etiketu nejakej super potraviny. Ide o jedinečné doteraz známe prirodzene sa vyskytujúce bohaté zoskupenie karotenoidov, tokoferolov, vitamínov B,  sterolov, flavonoidov, organických kyselín, fytoncídov, trieslovín a predovšetkým nenasýtených mastných kyselín.

Rakytník rešetliakovitý obsahuje veľmi zriedkavo sa v prírode vyskytujúcu omega-7 mastnú kyselinu s vysokou antioxidačnou účinnosťou, kyselinu palmitolejovú, ktorá v rakytníkovom oleji tvorí viac ako jednu tretinu. Rakytník poskytuje živiny, ktoré podporujú cirkulačný systém. Pomáha pri liečbe ochorení srdca, žalúdka, čriev, prechladnutí a vyčerpanosti. Podporuje hojenie rán, popálenín, ekzémov a radiačných poranení. Napriek tomu, že v mnohých  krajinách Európy a  Ázie už po stáročia poznajú a využívajú jeho veľkú liečebnú a výživovú hodnotu, u nás sa mu ešte stále nevenuje dostatočná pozornosť.

Skôr ako budeme hovoriť o samotnom novom výživovom doplnku Mega – 7, pozrime sa do histórie, ktorá jeho výrobu predchádzala. Začnime od rastliny, z ktorej sa olej získava pre Mega-7.

K čomu sa používal v minulosti
Rakytník rešetliakovitý už dávno patrí medzi liečivé rastliny tradičnej indickej, tibetskej a mongolskej medicíny. Hlavným predmetom zberu tradične sú plody. Liečivé účinky však majú aj konáre a listy. V Indii sa džem z plodov rakytníka považoval ako prostriedok proti chudokrvnosti a celkovej ochabnutosti organizmu. V indickej a tibetskej medicíne sa plody, kôra a listy rakytníka používali na prípravu 10 zložitých liečivých zmesí, ktoré sa odporúčali na liečenie chorôb tráviaceho traktu, zápalových a hnisavých pľúcnych chorôb a proti krvácaniu.

Vo východnom ľudovom liečiteľstve sa už celé storočia užívali zrelé plody tejto rastliny. Z nich vytlačená šťava liečila nechutenstvo, zvonka sa potierali rany a boľavé popáleniny od slnka. Už niekoľko storočí existuje stará tradícia v čínskej medicíne na využívanie rakytník a rovnako užitočné účinky jeho olejov sa osvedčili pri liečbe kardiovaskulárnych chorôb.  Užitočnosť rakytníka bola známa aj v starovekej Európe. V antickom Grécku i v Ríme ľudia poznali jeho povzbudzujúce účinky. Vojaci Alexandra Macedónskeho vraj užívali rôzne časti rakytníka proti únave. Rakytník oceňovali aj vo veterinárnej praxi. Po jeho použití sa viac leskne konská srsť. O tomto užívaní svedčí aj jeho botanický názov. Hippophae pochádza zo starej gréčtiny a v preklade znamená trblietajúci sa kôň, hippos = kôň a phaes = lesk.  Starí Gréci totiž vedeli, že ak sa zvieratá pásli v oblastiach, kde rástla táto drevina, tlstli a ich srsť dostávala lesklý nádych.

Zloženie: 100 rakytník olej z oblasti Soľnečnogorsk v moskovskej oblasti. 

Hodnotenia

Žiadne komentáre.

Napísať hodnotenie

Rakytníkový olej 100%

Rakytníkový olej 100%

Rakytník poskytuje živiny, ktoré podporujú cirkulačný systém. Pomáha pri liečbe ochorení srdca, žalúdka, čriev, prechladnutí a vyčerpanosti. Podporuje hojenie rán, popálenín, ekzémov a radiačných poranení.

Napísať hodnotenie

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj:

30 other products in the same category: